MGOPS Sztum

WIDZISZ - REAGUJ!

Ocena 0/5

APELUJEMY O POMOC DLA OSÓB BEZDOMNYCH I SAMOTNYCH!!!

Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sztumie w związku ze zbliżającym się okresem zimowym, zwraca się z apelem do wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Sztum o pomoc w udzieleniu niezbędnego wsparcia osobom pozostającym bez dachu nad głową bądź samotnym czy niepełnosprawnym wymagającym pomocy.

Bardzo prosimy o zachowanie szczególnej czujności wobec zauważonych osób bezdomnych na klatkach, korytarzach, w piwnicach, strychach oraz innego typu pomieszczeniach niemieszkalnych.

Okres zimowy stanowi szczególne zagrożenie dla osób bezdomnych, niepełnosprawnych i starszych żyjących samotnie. Wszystkim bezdomnym nie posiadającym schronienia Ośrodek zapewnia miejsca noclegowe i ciepły posiłek, a osobom starszym czy niepełnosprawnym pomoc w formie usług opiekuńczych świadczonych w miejscu zamieszkania.

Zwracamy się z gorącą prośbą o zgłaszanie do Policji, Straży Miejskiej lub MiejskoGminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sztumie wszelkich informacji dotyczących ww. osób.

POLICJA - tel. (47) 743 56 22

STRAŻ MIEJSKA – tel. (55) 640 63 41/ 601 218 587 (w godz. pracy Urzędu)

PRACOWNICY MGOPS W SZTUMIE – tel. (55) 640 63 33 (w godz. pracy Ośrodka)

Tylko wspólne działania podejmowane przez lokalną społeczność na rzecz osób bezdomnych i potrzebujących mogą przyczynić się do zminimalizowania zagrożenia, jakie niesie okres zimowych chłodów!

Pliki do pobrania:

Apel w sprawie osób bezdomnych
Format: pdf, 282.56 kB
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności