MGOPS Sztum

Program profilaktyczny pn. „Cukierki” Program rekomendowany „Debata”

Ocena 0/5

W okresie od 29 maja do 22 czerwca 2023 r. realizowany był program profilaktyczny pn. „Cukierki” oraz program rekomendowany „Debata”. 

Program „Cukierki” miał na celu przybliżenie dzieciom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych, umiejętność zauważania i nazywania uczuć własnych i innych ludzi oraz naukę postaw asertywnych względem osób nieznajomych.

Ogromną zaletą Programu jest rozpoznawanie dzieci z grupy ryzyka, które wykazują trudność w radzeniu sobie z emocjami. Dzięki takim elementom jak zaangażowanie w zabawę wszystkich dzieci, uczenie empatii, rozwijanie umiejętności społecznych i tworzenie pozytywnej solidarności grupowej, budowane są ważne kompetencje, które stanowią czynnik ochronny przed uzależnieniami i przemocą.

Program „Debata” ma za zadanie opóźnienie inicjacji alkoholowej wśród młodzieży, uświadamia zagrożenia wynikające z korzystania ze środków psychoaktywnych. 

Realizacja Programu oparta jest o metody aktywizujące i służy przyjrzeniu się przekonaniom normatywnym młodzieży i próbie ich modyfikacji.

Udział w Programach wzięli uczniowie ze:

      *  Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sztumie

      *  Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sztumie

      *  Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi

      *  Zespołu Szkół w Gościszewie

      Łącznie w zajęciach uczestniczyło 429 osób.  

      Poniżej relacja z zajęć. 

Galeria zdjęć

20230530_104608 20230530_104616 347234675_2528854970602159_4310235536418987911_n 350629305_2110417262480082_4834053062102275310_n (1) 350675339_559849879659476_1899841302411188501_n 351013399_942737103633115_756169961606580167_n debata 3 image1 image2 IMG-20230602-WA0011
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności